Dabartinių Europos kalbų centro seminaras-konsultacija apie elektroninio portfelio metodiką
Patirtį, sukauptą taikant kalbų mokymosi elektroninį portfelį, ir galimybes tai pritaikyti įvairių dalykų ugdyme pristatė Graco dabartinių Europos kalbų centro ekspertai dr. Bärbel Kühn ir prof. Jürgen Friedrich iš Bremeno universiteto.
Seminare-konsultacijoje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos specialistai, Nacionalinio egzaminų centro, Švietimo informacinių technologijų centro, Ugdymo plėtotės centro, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro, Mykolo Romerio universiteto atstovai, besidomintys elektroninio portfelio taikymu ugdyme.
Pagrindinės seminaro-konsultacijos temos: mokymasis, naudojant e. portfelį (savivaldis mokymasis, mokymosi centre – mokinys, mokymosi strategijos, mokymasis bendradarbiaujant, tarpkultūrinis bendradarbiavimas, neformalusis ugdymas ir kt.), kalbų e. portfelio modelio pritaikymas įvairių dalykų ugdyme, supažindinimas su sėkmingais pavyzdžiais; kaip nuo popierinio pereinama prie skaitmeninio portfelio. Viena iš temų – vertinimas, įsivertinimas, bendraamžių vertinimas, formuojamasis, apibendrinamasis, išorinis vertinimas; e. portfelį ugdyme taikančios mokyklos, technologiniai ir organizaciniai aspektai e. portfelio diegimo aspektai ir kt.
Seminaro-konsultacijos metu ekspertai su dalyviais diskutavo apie Lietuvos patirtį ir galimybes diegiant e. portfelį ugdyme.
Seminarą organizavo Dabartinių Europos kalbų centras (Gracas, Austrija) kartu su Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo informacinių technologijų ir Ugdymo plėtotės centrais.
Dabartinių Europos kalbų centro paskirtis – skatinti kalbos ugdymo gebėjimus ir naujoves, padėti europiečiams veiksmingiau mokytis kalbų, organizuoti tarptautinius kalbos ugdymo projektus, kurių temos atspindi Europos šalių kalbų politiką.
Seminaras-konsultacija vyko Ugdymo plėtotės centre.